وبلاگ

Blog

چگونه یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد راه اندازی کنیم؟

این روزها تبِ کسب و کار اینترنتی داغ است و کسب‌وکارهای اینترنتی موفق یا شکست خورده‌ی متعددی را در اطراف خود می‌یابیم؛ در این بین اما سئوالات متعددی از قبیل: “کسب و کار اینترنتی چیست؟!” و “چگونه یک کسب و کار اینترنتی موفق راه‌اندازی کنیم؟” مطرح است. ما در مهیار وب تصمیم داریم که در این مطلب راهکارها و ترفندهایی را با شما در میان بگذاریم که نقشه‌ی راه شما در مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق باشد.

کسب و کار اینترنتی در یک نگاه: هر کسب‌وکاری که در بستر اینترنت ارائه می‌شود و منجر به کسب درآمد می‌شود را کسب و کار اینترنتی می‌دانیم. مزیتِ کلیدی و هیجان انگیزِ کسب و کار اینترنتی این است که شما می‌توانید محدودیت‌های رایج فیزیکی را نداشته و بدون داشتن دفتر کار مستقل و در فضای منزل هم می‌توانید صاحب کسب و کار اینترنتی بوده و درآمدزایی کنید.

مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

  • رئیسِ خودتان هستید
  • مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه‌ی کاری ضروری نیست
  • شبکه‌سازی، ارتباط مستقیم با مشتریان
  • کسب درآمد در هر ساعت و در هر مکان از طریق فروش آنلاین
  • امکان راه‌اندازی با سرمایه‌ی کم

لازمه‌ی موفقیت کسب و کار اینترنتی؛ صبر، حوصله، چشم انداز و مثبت اندیشی است.

شروط لازم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

  • توجه به تخصص و علائق در جهت راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی
  • صبوری و تأمل تا رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب
  • ذهنِ پویا، ایده‌پرداز و خلاق
  • ارتباط مؤثر و جلب اعتماد مشتریان
  • توجه به نیازهای مردم

چگونه یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد راه اندازی کنیم؟

مراحل راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی

۱. طراحی سایت: اولین قدم راه‌ اندازی کسب و کار اینترنتی؛ فراهم کردن بستر و آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم است. در شروع اگر سرمایه‌ی محدود و اندکی دارید می‌توانید از قالب‌های رایگان و آماده‌ی سیستم تولیدمحتوای وردپرس استفاده نمایید. اما اگر عزمی جدی در راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی داشته و سرمایه‌ی کافی درنظر گرفته‌اید بهترین راهکار اقدام برای “طراحی قالب وردپرس” است تا کسب و کار اینترنتی خود را با ظاهری اختصاصی و ویژه راه اندازی نمایید.

۲. سئو و بهینه‌سازی: پس از راه اندازی کسب و کار اینترنتی؛ می‌بایست تلاش‌های خود را برای جذب مخاطب و تبدیل به مشتری آغاز کنید. یکی از اصولی‌ترین و کم هزینه‌ترین راهکارها برای تحقق این هدف “سئو و بهینه‌سازی” است بطوری که در صفحه‌ی نخست نتایج گوگل قرار بگیرید! رسیدن به صفحه‌ی اول گوگل به مانند این است که شما مغازه‌ای دونبش در یک خیابان شلوغ و پرتردد داشته باشید! چنین مغازه‌ای ضمن جذب بازدیدکننده و متقاضیان متعدد شانس تبدیل آن‌ها به مشتریان وفادار شما را هم بالا می‌برد.

۳. شناسایی بازار هدف: اشتباه استراتژیک برخی از صاحبان کسب و کار این است که بدون نیاز سنجی اقدام به تولید محصول کرده و سپس در هنگام جستجوی به دنبال بازار هدف متوجه می‌شوند محصول‌شان متقاضی نداشته و مردم چنین نیازی ندارند! و این به معنی شکست یک کسب و کار است و تبعات جبران ناپیری دارد. پیش از عرضه‌ی هر محصول و یا خدماتی بازار هدف‌تان را شناسایی کنید و به خوبی بررسی کنید که مشتریان و مخاطبین شما به چه محصول و خدماتی علاقه‌مند بوده و تمایل به پرداخت بالایی دارند.

۴. شناخت رقبا: از دیگر عوامل مهم و تأثیرگذار در راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق؛ شناسایی رقبا است. شناخت رقبا به معنی تحلیل دقیق و جامع آن‌ها در روش‌های درآمدزایی، استراتژی‌های تبلیغاتی، نوع خدمات و .. است. البته توجه داشته باشید که منظور از تحلیل جامع رقبا؛ کپی برداری و تقلید نیست! در آینده به تفضیل در این مورد خواهیم نوشت.

۵. روش‌های بازاریابی: برای عرضه‌ی محصول و فروش خدمات روش‌های بازاریابی متعددی مطرح است اما توصیه‌ی ما در مورد کسب‌وکارهای اینترنتی؛ تمرکز بر آنلاین مارکتینگ است. آنلاین مارکتینگ مقوله‌ی گسترده و جامعی است که می‌توان در چندین مطلب آن را بررسی کرد. اما بطور مثال می‌توان به دریافت اطلاعات تماس مشتری در ازای عرضه‌ی محتوای با ارزشِ رایگان و یا کوپن‌های تخفیف اشاره کرد. حضور فعال و مؤثر در شبکه‌های اجتماعی از دیگر مواردی است که در بازاریابی آنلاین باید به آن توجه شود.

جمع بندی و کلام پایانی

در این مطلب سعی داشتیم مختصر، کاربردی و مفید به زمینه‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی اشاره کنیم و در پایان به شما توصیه می‌کنیم که بهتر است از همین امروز مقدمات راه‌اندازی متناسب با تخصص، مهارت و علایق‌تان را فراهم کرده و به زودی با راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی لذت کسب درآمد رویایی را تجربه کنید. ما در این مسیر کنار شما هستیم و سعی داریم با نگارش و انتشار مطالب ارزشمند، مفید و کاربردی راه را برای شما روشن‌تر از گذشته کنیم.

 

11 آوریل 2018
(2 رأی, امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...