وبلاگ

Blog

۴ ایده برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

پس از انتشار مطلب “چگونه یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد راه اندازی کنیم؟” بسیاری از کاربران از طریق بخش مشاوره‌ی مهیار وب از ما پرسیدند که در اوضاع اقتصادی فعلی و رکود حاکم بر بازار ایران؛ ساختن یک کسب و کار آنلاین درآمدزا برای افراد کم مهارت چطور ممکن است؟ به همین دلیل برآن شدیم که در این مطلب به تفضیل پاسخ پرسش این عزیزان پیرامون راه اندازی کسب و کار آنلاین را دهیم.

در پاسخ به تمامی این عزیزان؛ می‌بایست گفت که اینترنت و تکنولوژی نه تنها راه اندازی کسب و کار آنلاین را تسهیل و تسریع کرده؛ بلکه فرصت‌های شغلی و زمینه‌های متعددی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین را فراهم کرده است. در این مطلب بنا داریم به معرفی ۶ ایده‌ی بالقوه و کاربردی و سودآور برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین بپردازیم. البته ذکر این نکته الزامی است ایده‌ها؛ هرچقدر بکر و طلایی باشند برای به ثمر رسیدن و موفقیت‌شان نیازمند برنامه‌ریزی، پشتکار، صبر و تلاش خواهند بود.

راه اندازی کسب و کار آنلاین

ایده‌ی ۱:‌ طراحی و راه‌اندازی سایت

دیگر هر کسب و کاری؛ چه اینترنتی و یا سنتی احتیاج به راه اندازی وبسایت خواهد داشت و نیاز بازار به برنامه‌نویس‌های وب روز به روز افزایش خواهد یافت و رقابت تنگاتنگی در جریان است.

برای شروع طراحی وب شما احتیاج به فراگیری دانش برنامه‌نویسی و آشنایی با سیستم‌های رایج تولید محتوا نظیر وردپرس، جوملا و … خواهید داشت. البته در نظر داشته باشید تداوم فعالیت به عنوان طراح وب مستلزم داشتن استعدادهای ذاتیِ هنری، هوش مالی و دانشِ فنی کاربردی خواهد بود.

ایده‌ی ۲ : تولید و تأمین محتوا

بعد از طراحی و راه اندازی سایت؛ محتوای آن نقش بسیار زیادی در حفظ، ماندگاری، وفاداری و جلب اعتماد مخاطبین دارد و حتی می‌تواند منجر به افزایش فروش شود. به گفته‌ی CMI سالیانه بیش از ۳۰% بودجه‌ی شرکت‌ها صرف تولید و تأمین محتوا می‌شود.

شما می‌توانید با فراگیری اصول ویراستاری و نگارش، ارتقای توانمندی در ترجمه‌ی متون خارجی و آشنایی با اصول بهینه‌سازی محتوا به عنوان یک “کارشناس تولید محتوا” اقدام به راه اندازی کسب و کار تأمین و تولید محتوا کرده و به درآمد برسید.

ایده‌ی ۳: مدیریت شبکه‌های اجتماعی و آنلاین مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی غیرقابل انکار است و بر هیچ کس پوشیده نیست. شبکه‌های اجتماعی (نظیر اینستاگرام، توئیتر و تلگرام) کاربران وفاداری دارند که روزانه و برای ساعات طولانی در آن‌ها فعالیت می‌کنند. اگر کسب و کارها هوشمندانه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته و محتوای جذابی تهیه و تولید کنند؛ با صرف کمترین هزینه قادر خواهند بود که مخاطبین بی‌شماری جذب کنند.

برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی می‌بایست به موارد زیر توجه کنید:

  • آشنایی کامل با شبکه‌های اجتماعی؛ امکانات و قابلیت‌ها
  • رفتار شناسی مخاطبین شبکه‌های اجتماعی و آشنایی با سلایق آن‌ها
  • تهیه پست ویژه‌ی هر شبکه‌ی اجتماعی و متناسب با فضای آن

ایده‌ی ۴: دستیار مجازی

با گسترش کسب و کارهای انلاین؛ موقعیت شغلی دستیار مجازی مورد توجه قرار گرفته و با سرعت خیره‌کننده‌ای درحال رشد است. کسب و کارها جهت کاهش هزینه و صرفه جویی در هزینه‌ها؛ بجای بکارگیری نیروی ثابت از دستیاران مجازی استفاده می‌کنند.

از دستیار مجازی به عنوان منشی خانگی یاد می‌شود که قادر است فعالیت‌های مختلفی نظیر پشتیبانی مشتریان، بازاریابی، حسابداری و … را بصورت غیرحضوری انجام دهد.

برای فعالیت در این حرفه شما می‌بایست در ابتدا یک مهارت کسب کنید و این مهارت را تا جایی ارتقا دهید که تبدیل به تخصص و کسب و کار شما گردد. اگر در ابتدای مسیر شغلی قرار دارید می‌توانید با استفاده از سایت‌های کاریابی (فریلنسری) و شبکه‌های اجتماعی؛ موقعیت شغلی مناسب خود را پیدا کرده تا به مرور و با تکمیل رزومه مشتریان بعدی را آسان‌تر جذب کنید.

28 آوریل 2018
(1 رأی, امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...